ФК Тетекс ги демантира обвинувањето на Кадино за прекршување на Фер-плејот!!

Почитувани фанови на ФК Тетекс почитувана македонска јавност, денеска на стадионот во Боговиње после завршувањето на натпреварот против ФК Кадино 1-1 се случија немили сцени. На самиот почеток сакаме да ги демантираме обвинувањата од страна на ФК Кадино дека…

Тетекс поразен на гостувањето кај Беса

Тимот на ФК Тетекс се враќа без бодови од Гостивар. Откако попладнево загуби со 2-0 против ФК Беса во рамките на 2-то коло од ВМФЛ Запад. Стрелци за гостиварчани беа Егзон Азири во 24. минута и Шериф Реџепи во…

ФК Тетекс со прва победа на стартот од сезоната

Тетекс оствари победа над ФК Велешта со резултат 2-1 на отворањето на новата сезона 2021/22 во ВМФЛ Запад. На Градскиот стадион во Тетово, нашиот тим славеше со погодоците на Александар Поповски и Нинослав Здравкоски. Новото засилување одлично реагираше во…

Тетекс домаќин против Велешта

Почнува новата сезона 2021/22 во Втората македонска фудбалска лига, а ФК Тетекс утре од 16 часот на Градски стадион во Тетово ја пречекува ФК Велешта во дуелот од првото коло. Со значително реновиран тим, „сино-белите“ ќе се обидат да…

Тетекс стартува со Велешта во Тетово!

Во „Куќа на фудбалот“ пред малку беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона за ВМФЛ - Запад 2021/22. Во првото коло кое е предвидено да стартува на 25-ти август, ФК Тетекс на домашен терен…