ФК Тетекс со прва победа на стартот од сезоната

Тетекс оствари победа над ФК Велешта со резултат 2-1 на отворањето на новата сезона 2021/22 во ВМФЛ Запад. На Градскиот стадион во Тетово, нашиот тим славеше со погодоците на Александар Поповски и Нинослав Здравкоски. Новото засилување одлично реагираше во…