Тетекс домаќин против Велешта

Почнува новата сезона 2021/22 во Втората македонска фудбалска лига, а ФК Тетекс утре од 16 часот на Градски стадион во Тетово ја пречекува ФК Велешта во дуелот од првото коло. Со значително реновиран тим, „сино-белите“ ќе се обидат да…

Купи сезонска, поддржи го ФК Тетекс!

Фудбалскиот клуб Тетекс од утре ги пушта во продажба сезонските карти за натпреварите на нашиот клуб во ВМФЛ - Запад за сезоната 2021/22. Картите, по цена од 800 денари, ќе важат за сите првенствени како и сите натпревари од…

Стартувани подготовките во Охрид: Утре против ФК Струга

Фудбалерите на Тетекс од денеска се преселија во охридското крајбреже каде ќе биде реализирана централната фаза од подготовките за новата натпреварувачка сезона 2021/22 во ВМФЛ - Запад. Нашите фудбалери попладнево го одработија и првиот тренинг на кој присуствуваа сите…