ФК Тетекс ги демантира обвинувањето на Кадино за прекршување на Фер-плејот!!

Почитувани фанови на ФК Тетекс почитувана македонска јавност, денеска на стадионот во Боговиње после завршувањето на натпреварот против ФК Кадино 1-1 се случија немили сцени. На самиот почеток сакаме да ги демантираме обвинувањата од страна на ФК Кадино дека…

Официјална веб страна на ФК Тетекс

Почитувани, Чест и задоволство ни е да ви соопштиме дека точно во 19:53 по клубската година ја пуштивме во употреба првата официјална веб страна на ФК Тетекс Тетово. Нашиот тим на сајтот ќе се обидува да ве информира на…

Прозивката на Тетекс во понеделник

Утре е последниот ден за одмор на Тетексовите фудбалери. Од понеделник почнуваат летните подготовки за новата натпреварувачка сезона. Првата прозивка е закажана за 17 часот кога ќе има собир на фудбалерите, а во 17:30 часот ќе биде одржан и…

Тетекс се раздели со Салији и Тимевски

Фудбалскиот клуб Тетекс и фудбалерите Меритон Салији и голманот Бојан Тимевски не ја продолжија соработката. Клубот на двајцата фудбалери им се заблагодарува на досегашната соработка и им посакува многу успех во понатамошната кариера. Ви благодариме!

Пупе, Блашко, Мики ви благодариме!

Понекогаш доаѓа време кога треба да се сврти нова страница, доаѓа време на промени, а таков „бран“ го зафати и ФК Тетекс. Дојде време младите односно децата на школата да го покажат својот потенцијал и квалитет во првиот тим,…