Митев останува верен на Тетекс

Фудбалскиот клуб Тетекс и голманот Петар Митев ја продолжија соработката на уште една година. Првиот голман од моменталниот состав е еден од фудбалерите со најмногу настапи во дресот на Тетекс. Од друга страна пак клубот го задржа и еден…

Демири и Иванов остануваат ,,текстилци“

Фудбалскиот клуб Тетекс - Тетово постигна договор за продолжување на соработката со уште двајца стандарни фудбалери. Станува збор за прволигашкиот тандем, Димитар Иванов и Хусеин Демири кои и следната сезона ќе останат да ги бранат боите на ФК Тетекс.

Тетекс ја обезбеди одбраната

Фудбалскиот клуб Тетекс - Тетово продолжува со обновување на договорите со шест фудбалери: Борјан Пановски, Силвио Ангеловски, Нинослав Здравкоски, Сенад Ислами, Виктор Јовановски, Кристијан Јордановски кои и следната сезона ќе го носат дресот на ФК Тетекс. Во следниот период…

ФК Тетекс верува во своите надежи

Фудбалскиот клуб Тетекс продолжи со работа за формирање на тимот за следната сезона и ги обнови договорите со тројца млади фудбалери: Никола Сарески, Руфат Чилафи и Ринор Ајдини. Тетекс секогаш сакал во своите редови да има млади, перспективни и…

Георгиевски и Цветковски остануваат на кормилото!

Ве известуваме дека шефот на стручниот штаб Славчо Георгиевски и неговиот помошник Дејан Цветковски и следната сезона ќе го предвода тимот на Фудбалскиот клуб Тетекс - Тетово. Соработката се постигна на обострано задоволство, бидејќи заедничката цел во претходната сезона…