Тетекс поразен од ФК Скопје

ФК Тетекс попладнево го одигра и вториот пријателски натпревар во рамки на подготовките за новата сезона на кој го забележавме првиот пораз од 3-2. Противник беше новиот прволигаш ФК Скопје со кого се носевме достоиствено 90 минути. Нашиот состав…