Тетекс поразен на гостувањето кај Беса

Тимот на ФК Тетекс се враќа без бодови од Гостивар. Откако попладнево загуби со 2-0 против ФК Беса во рамките на 2-то коло од ВМФЛ Запад. Стрелци за гостиварчани беа Егзон Азири во 24. минута и Шериф Реџепи во…

Тетекс стартува со Велешта во Тетово!

Во „Куќа на фудбалот“ пред малку беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона за ВМФЛ - Запад 2021/22. Во првото коло кое е предвидено да стартува на 25-ти август, ФК Тетекс на домашен терен…