Тетекс стартува со Велешта во Тетово!

Во „Куќа на фудбалот“ пред малку беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона за ВМФЛ – Запад 2021/22. Во првото коло кое е предвидено да стартува на 25-ти август, ФК Тетекс на домашен терен ќе ја пречека екипата на ФК Велешта со почеток во 16 часот.

Во продолжение можете да го погледнете распоредот на натпревари за новата сезона: